Więcej czytania! Albo karnawał blogowy #15

W miłej, choć już poświątecznej (a zatem: po-wolnej) atmosferze pomyślałam, że niezłym przedłużeniem świętowania będzie karnawał blogowy. Więc o dzień wcześniej, ale myślę, że chwytając mniej więcej atmosferę – zapraszam! 


Tanayah czyta łączy kropki – jeśli nie uwiodły Was kolorowanki, może to sposób na miłe spędzenie czasu właśnie dla Was?

Catus Geekus pisze o książce, a właściwie o sposobie, w jaki została napisana – wyważona, interesująca recenzja krytyczna.

Jeśli zastanawiacie się, co i kiedy można jeszcze poświętować z powodu bycia czytelnikiem, zajrzyjcie do kalendarza Cioci Ebi.

Zatrzymajmy się jeszcze w nieco bardziej kolorowej atmosferze, a więc: pisanki! Źródło.
A może by tak sprawdzić, jak się powodzi pisarzom na ekranie? Bajkonurek prezentuje wcielenia ludzi piszących.

Na Stronie 17 (która kiedyś była poświęcona tylko cudnym zdjęciom książek, a aktualnie jest również blogiem z przeróżnymi, niekoniecznie zdjęciowymi, treściami, znajdziecie 8 cytatów z Ryszarda Kapuścińskiego, które wydają się bardziej aktualne niż inne.

Królową Matkę wciągnął świat Locke’a Lamory, ale wychynęła zeń, by napisać dla nas, świetny jak zawsze, tekst o tychże książkach. 


 
Świetny tekst Hadyny, który jest teoretycznie o „Śmierci w Wenecji” Manna, a w istocie pokazuje też, jak życie czytelnika może przeplatać się z kolejnymi spotkaniami z daną pisarską familią.

Na Bezszmerze tekst o cudownym tytule i jak zawsze doskonałej treści, taki, że zaraz rzucicie się sprawdzać, czy książki nie macie aby gdzieś pod ręką.

Recenzentka wybrała i poleca 5 audycji radiowych, w których możecie posłuchać o książkach.


 
Mysza zaś pisze o tym, że z interpretacją wcale nie jest tak prosto, że jest jakaś jedna, więc schowajcie swoje w kieszenie, a najlepiej wcale się nie odzywajcie. Wręcz przeciwnie. Tekst mi bliski, no i do tego Mysza to solidna firma, sami zobaczcie.

A na koniec zerknijcie do Oli, to taki tekst o tym, że w życiu zdarzają się czasem książkowe sytuacje, choć kontekst może być nieco inny.

Dobrej lektury!

Comments

  1. Post
   Author
 1. Ola

  Dziękuję, bardzo miło znaleźć się w tak zacnym gronie:) Poczytuję polecane teksty – bardzo przyjemne odkrycia. Pozdrawiam 🙂

  1. Post
   Author
  1. Post
   Author
   admin

   Ano właśnie, ale pokusa zrobienia sobie dłuższego wolnego była u mnie zbyt silna ;). Ale mam nadzieję, że właśnie znajdą się takie wolniejsze chwile w tracie dnia :).

  1. Post
   Author
   admin

   Kłaniam się :). A wiesz, że odkąd przeczytałam Twój tekst, to teraz jak jestem w księgarni i widzę te książeczki z łączeniem kropek od razu myślę o Tobie :D?

  2. Post
   Author
   admin

   No właśnie to jest skomplikowana sprawa, bo z jednej strony miło mi się kojarzą :), no i miałam w podstawówce taką dodatkową książkę do matematyki, gdzie trzeba było liczyć, łączyć kropki i kolorować — ach, to był, że tak to ujmę, full wypas, nigdy później czegoś takiego nie widziałam, a myślę, że te kropeczki mogą wywołać miłe wspomnienia. Z drugiej strony się waham, bo kurczę, jedną kolorowankę maluję od roku ;).

  1. Post
   Author
 2. ciocia ebi

  <3
  Uznałam, że przyda się taki zbiór dodatkowych okazji do świętowania. W końcu jesteśmy według badań w elitarnym gronie, powinniśmy to celebrować na wszelkie sposoby ;D
  Pozdrawiam!

  1. Post
   Author
   admin

   Zdecydowanie się przyda — a dla takich osób, które tylko szukają okazji do świętowania (i wpisów tematycznych!) jak ja, to jest zbiór idealny :D.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.